۱۰ راه برای حفظ محیط زیست

۱– برای حفظ محیط زیست کمتر مصرف کنید

ما اغلب از کلمات کاهش، استفاده مجدد و بازیافت استفاده می کنیم که به گزینه دوم و سوم برای حفظ محیط زیست نسبت به گزینه اول توجه بیشتری می کنیم و این اشتباه را تکرار می کنیم. باید این را بدانید که اولین قدم برای حفظ محیط زیست کاهش مصرف است نه بازیافت و استفاده مجدد.
۲- استفاده از کیسه پارچه ای
اگر محصولاتی را می بینید که بسته بندی آن چنانی و پلاستیک بیش از حد دارند سعی کنید از خرید آن محصول اجتناب کنید و حد الامکان از کیسه پارچه ای استفاده کنید.
۳-به اشتراک بگذارید
وسایل نقلیه و یا تجهیزات خانه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا در کاهش سوخت های فسیلی سهیم باشید.
۴- خرید اقلام مورد نیاز و ضروری
چنانچه وسایل دسته دوم می بینید از خرید محصولات جدید و تازه حدالامکان خودداری کنید و تا پایان عمر محصولات دسته دوم صبر کنید. اگر شما دنبال محصولات جدید و تازه هستید سعی کنید محصولی با کیفیت با عمر زیاد خریداری کنید.
۵- محصول فصلی و محلی
سعی کنید، محصولاتی که در خانه برای تغذیه مصرف می کنید محصولی محلی باشد. این امر علاوه بر اینکه از تولید کنندگان محلی حمایت می کند بلکه باعث کاهش تاثیرات زیست محیطی نیز می شود زیرا حمل و نقل کاهش می یابد.
اگرچه تحقیقات جدید محققان در این زمینه نشان می دهد این عمل تاثیر زیادی بر کاهش تولیدات کربن دی اکسید شما نخواهد داشت.
۶- محصولات خانگی
سعی کنید بعضی از محصولات غذایی را خودتان کشت و برداشت کنید.
۷- عدم گرم کردن خودرو
صبح ها وقتی از خواب پا شده و حاضر می شوید تا به سر کار بروید سعی کنید میزان گرم کردن خودرو خود را کاهش دهید و از زمان بیکاری خود برای افزایش دی اکسید کربن خودداری کنید.
۸- از حمل و نقل عمومی و فعال استفاده کنید
اگر شرایط آب و هوایی اجازه می دهد، سعی کنید از دوچرخه استفاده کنید و یا اگر این امکان وجود ندارد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. همچنین می توانید در همراه و دوست هم مسیر خود را پیدا کرده و با او به سر کار خود بروید.
۹- حرف بزنید
با دوستان و آشنایان و هر کسی که در حوزه نفوذ شماست در مورد مسائل زیست محیطی صحبت کنید و سعی کنید آنان را به حفاظت از محیط زیست راغب کنید.
۱۰- عایق بندی
سعی کنید خانه خود را چه در سرما و چه در گرما عایق بندی مناسب کنید تا برای مصرف انرژی نیاز به صرف هزینه های زیاد نباشید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.